Jak zostać wolontariuszem? Fundacja Hearty inspiruje do działania!

Chcesz działać społecznie, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się czy wolontariat jest dla Ciebie? W tym tekście dowiesz się wszystkiego!

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

  • Dla kogo jest wolontariat w Fundacji Hearty?

  • Kto tworzy Serdeczną Społeczność?

  • Za co uwielbiamy społeczność Hearty?

  • Dlaczego warto podjąć się wolontariatu w Fundacji Hearty?

  • Czym jest wolontariat w Fundacji Hearty?

Dla kogo jest wolontariat w Fundacji Hearty?

Dla każdego, kto dostrzega potrzebę dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zawodowym z młodymi ludźmi. W Fundacji Hearty przede wszystkim zmniejszamy nierówności społeczne poprzez edukację przyszłości i angażowanie przedsiębiorców oraz specjalistów, w przekazywanie kompetencji potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Szczególnie zachęcamy do podjęcia wolontariatu pracowniczego, który realizują z nami m.in. takie firmy jak: UBSCiscoWebMakers czy Stowarzyszenie JCI. Społeczność tych przedsiębiorstw i stowarzyszeń to eksperci w różnorodnych dziedzinach, chcący dzielić się wiedzą z naszymi podopiecznymi.

“Jeśli widzisz sens we wspieraniu innych, dzieleniu się swoim czasem, wiedzą – wspaniale dołącz do nas!” – zachęca Alicja Magiera-Bąk. – “Możesz tak jak jeden z naszych wolontariuszy poprowadzić własną grupę projektową! I podobnie jak on zostać mentorem dla kilkudziesięciu młodych osób!” – przekonuje Alicja.

“ Do naszego wolontariatu przystępują przedsiębiorcy, freelancerzy, managerowie firm, dyrektorzy HR, czy studenci i indywidualni ochotnicy. To oni są częścią Serdecznej Społeczności, grupy ludzi, która chcąc dzielić się wiedzą i doświadczeniem ma realny wpływ na przyszłość najmłodszych” – dodaje Paulina Wójtowicz.

Kto tworzy Serdeczną Społeczność? 

To członkowie Fundacji Hearty, czyli pracownicy, stażyści, praktykanci ale także stypendyści, wolontariusze, partnerzy, sponsorzy oraz darczyńcy.

Za co nasz zespół uwielbia społeczność Hearty?

“Za oddanie słusznej sprawie, możliwość pomnażania dobra, budowanie relacji z naszymi podopiecznymi, pokazywanie pozytywnych postaw, które nigdy wcześniej młodzi ludzie nie mieli szans poznać. Ta lista się nie kończy, co miesiąc dokładamy kolejną cegiełkę-wdzięczności dla osób zaangażowanych w serdeczną pomoc. Bo to dzięki nim i z nimi możemy docierać tam, gdzie nikt inny nie chce dotrzeć – odpowiada Alicja.

Dlaczego warto podjąć się wolontariatu w Fundacji Hearty?

O korzyściach płynących z wolontariatu opowiadamy zawsze i wszędzie. Bo tę serdeczną przygodę powinien podjąć każdy!

“Warto zaznaczyć, że działalność społeczna nie jest wyłącznie dawaniem. Nauka współpracy, poczucia sprawczości czy rozwój swojej kreatywności i pasji to tylko nieliczne korzyści które możesz zyskać jako wolontariusz” – przekazuje Paulina Błażyca

Dołączenie do Serdecznej Społeczności Hearty to przede wszystkim niesamowita przygoda! Podczas wolontariatu możesz zmieniać siebie i świat wspierając holistyczny rozwój dzieci i towarzysząc im na ścieżce kariery. Przy tym poznasz ludzi, którzy wzajemnie motywują się do działania.

Niedawno mieliśmy naprawdę spore grono odbiorców! Mianowicie, zaproszono nas na wizytę studyjną. Dzięki serdeczności Fundacji Dzieł Kolpinga, Hanna Miśniakiewicz Junior Project Managerka oraz Patrycja Smolik, Coach, Specjalistka ds. budowania relacji mogły opowiedzieć czym jest wolontariat i dlaczego warto dołączyć do Serdecznej Społeczności.

 

Członkinie Fundacji Hearty wystąpiły przed gronem osób zastanawiających się nad postawieniem pierwszego kroku w inicjatywach społecznych. Było to ogromne wyróżnienie i szansa na zainspirowanie społeczną odpowiedzialnością biznesu (w skrócie: CSR).

“Wizyta studyjna w Fundacji Kolpinga była dla nas możliwością podzielenia się efektami naszych projektów oraz zainspirowaniem do działania przyszłych wolontariuszy. Angażowanie się w działania społeczne jest nie tylko wspaniałą możliwością dania czegoś od siebie, ale również nauką wielu nowych obszarów w zakresie relacji. Podczas codziennej pracy z wolontariuszami, widzę jak duże spełnienie daje dzielenia się dobrem każdemu z nas i do tego właśnie chciałabym zainspirować kolejne osoby” – mówi Hania Miśniakiewicz

Brzmi ciekawie? Wobec tego sięgnij po więcej!

Czym jest wolontariat w Fundacji Hearty?

“To droga wyboista, pełna kamieni i dziur, która nie kończy się za horyzontem. To także droga, na której zatrzymując się, choćby na chwilę, widzisz piękną przyrodę, słyszysz śpiew ptaków i czujesz, że oddychasz pełną piersią. Dla mnie wolontariat w Fundacji Hearty to przede wszystkim przepiękna przygoda. Szczególnie, że w tej podróży towarzyszą serdeczni ludzie pełni empatii i zaangażowania” – opisuje Alicja.

W Fundacji uważamy, że zawsze warto jest dać coś od siebie potrzebującym. Właśnie takie uczynki, takie konkretne działania sprawiają, że otaczający nas świat zmieni się choć odrobinkę. “Zwłaszcza kiedy możesz przy tym nauczyć się wartościowych rzeczy i poznać najserdeczniejszych przyjaciół” – dodaje Paulina Błażyca.

 

Ale na czym tak właściwie polega wolontariat w Fundacji Hearty?

  • Dzielenie się wiedzą i pasją, która sprawia nam radość,

  • Towarzyszenie i wspieranie dzieciaków na Serdecznej Ścieżce Rozwoju,

  • Rozwój własnych pasji i zainteresowań dzięki szkoleniom i warsztatom dla wolontariuszy

  • Możliwość tworzenia własnych projektów i nauka zarządzania nimi,

  • Szansa, by stać się mentorem, który realnie wesprze młodych ludzi a także stanie się dla nich serdeczną motywacją do rozwoju

 

Brzmi ciekawie? Wobec tego sięgnij po więcej!
Skontaktuj się z nami! Podejmij wolontariat!