HEARTY
FOUNDATION
– jak pomagamy dzieciom

Edukacja przyszłości – rozwijamy kreatywność i kompetencje jutra

W Hearty Foundation rozwijamy talenty i kompetencje przyszłości u dzieci w oparciu o Serdeczną Ścieżkę Rozwoju. Sprawdź, jak to działa!

ZOBACZ WIDEO

Odtwórz wideo
Żeby zrozumieć PO CO działamy, musisz wiedzieć JAK zaczęła się ta serdeczna przygoda.

Jedna z nas – Paulina Wójtowicz – pewnego dnia w wyszukiwarce wpisała hasło “dom dziecka Kraków”. W jednym z nich dyrektorem była pani Iwona – zadzwoniła do niej. Wkrótce po raz pierwszy Paulina przekroczyła próg domu dziecka. Wchodziła pełna obaw, strachu – bo nigdy nie miała kontaktu z takimi dzieciakami.

 

Wyszła… utwierdzona w przekonaniu, że wbrew stereotypom dzieciaki, młodzież nie potrzebowały rzeczy materialnych. Ich trudna sytuacja i brak perspektyw na przyszłość wynika z braku równych szans w dostępie do edukacji – tej przydatnej, przyszłościowej!

Potem przyszło wkurzenie, że nikt nic z tym problemem nie robi. W placówkach, które odwiedziła nie funkcjonowały żadne stałe programy dodatkowego wsparcia edukacyjnego. Ta niezgoda jednak dodawała energii w poszukiwaniu rozwiązania. Po pół roku czytania raportów z kraju i ze świata o tym jak jest, jak mogłoby być, co zrobić by było lepiej – kropki się połączyły.

Paulina zorganizowała półkolonię z nauką programowania, a następnie program „Pierwszy Krok w IT” by sprawdzić, jak poradzą sobie podopieczni domów dziecka. Wyszło rewelacyjnie!

Paulina i Asia –  inicjatorki Fundacji – postanowiły to kontynuować wspólnie i zaprosiły do działania kolejne osoby.

Wkrótce okazało się, że osoby ze świata biznesu chcą pomagać razem z nimi poprzez przekazywanie swojej wiedzy!

To działa! Każdego roku angażujemy kolejne osoby i firmy do przekazywania wiedzy i umiejętności naszym podopiecznym, realizując wspólne autorskie programy edukacyjne. 

Każda współpraca rozwijająca kompetencje przyszłości  wśród dzieci i młodzieży oparta jest o Serdeczną Ścieżkę Rozwoju.

We wszystkich działaniach związanych z edukacją przyszłości naszym drogowskazem są 3 wartości

Serdeczność

we wszystkim co robimy, staramy się być serdeczni. Dzięki temu doświadczamy, że dobro wraca!

Sprawczość

chcemy, by dzięki naszym działaniom dzieci poczuły sprawczość w myśl zasady „każdy jest kowalem swojego losu”.

Stałe relacje

wiemy, jak ważne są zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Cały czas dbamy o kontakt z dziećmi, wolontariuszami i partnerami – całą serdeczną społecznością.

Manifest Hearty Foundation!

To na czym nam zależy najbardziej w pracy z dzieciakami narażonymi na wykluczenie, zebraliśmy w manifeście. To nasz punkt wyjścia i punkt odniesienia w towarzyszeniu młodym ludziom na drodze edukacji przyszłości. Dotyczy każdego pojedynczego spotkania i całych projektów. Dotyczy kilku chwil wspólnie spędzonych i kilkumiesięcznego programu

Pod tym manifestem podpisuje się każda osoba z naszego serdecznego zespołu