Aktualne i zrealizowane projekty

Kompetencje przyszłości w praktyce!

Realizujemy projekty z firmami
i organizacjami, których pracownicy dzielą się swoją wiedzą. Dowiedz się więcej o tych działaniach!

GEnius Academy

Hearty Foundation & GE HealthCare

Dzięki wsparciu firmy GE HealtCare kilkunastu podopiecznych wzięło udział w niesamowitym wydarzeniu, podczas którego lepiej poznali pracę i atmosferę świata IT. Pracownicy przygotowali dla nich dzień pełen wrażeń: grę terenową, zabawy ruchowe oraz warsztaty programowania w Scratchu. 

e-Kids – odkrywaj z nami świat IT

Hearty Foundation & EPAM

Dzięki wsparciu firmy EPAM od kwietnia do czerwca 2023 roku zrealizowaliśmy fantastyczny projekt zapraszając 20 podopiecznych do świata IT. Pracownicy firmy EPAM samodzielnie opracowali scenariusz warsztatów z podstaw programowania w programie SCRATCH i zaprosili dzieci i młodzież do swojej siedziby, by wspólnie spędzić twórczy czas.

Hearty Foundation & UBS

Dzięki wsparciu firmy UBS od listopada 2022 do grudnia 2023 roku realizujemy długofalowy i wielowymiarowy projekt Stay with Ukraine. Naszym celem jest wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych z Ukrainy w odnalezieniu się w polskich realiach. To bardzo złożony projekt, który zakłada różnorodne wsparcie dla ponad 400 osób, a także zaangażowanie ze strony około 40 wolontariuszy na co dzień pracujących w UBS.

Hearty Foundation & UBS

Trzecia edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Better Together. Ponownie skupiamy się w nim na długotrwałym wsparciu w nauce połączonym z budowaniem wartościowych relacji. Dzięki projektowi tworzy się serdeczna więź pomiędzy wolontariuszami na co dzień pracującymi w firmie UBS a dziećmi pochodzącymi ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Już po raz trzeci Better Together udowadnia, że razem lepiej!

Hearty Foundation & UBS

Dla Fundacji Hearty grudzień i styczeń były wyjątkowe, a to za sprawą charytatywnego musicalu „Highway to…Hel”, którego premiera miała miejsce 13 grudnia i w którego realizację zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy z firmy UBS. Cały dochód ze spektaklu został przekazany na wsparcie podopiecznych fundacji.

Hearty Foundation & UBS

Dla Fundacji Hearty grudzień i styczeń były wyjątkowe, a to za sprawą charytatywnego musicalu „Highway to…Hel”, którego premiera miała miejsce 13 grudnia i w którego realizację zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy z firmy UBS. Cały dochód ze spektaklu został przekazany na wsparcie podopiecznych fundacji.

Hearty Foundation & UBS

To już druga edycja projektu, która jest realizowana, dzięki firmie UBS i jej pracownikom – to oni, nasi wolontariusze są filarem projektu. Spotykają się w ramach indywidualnych korepetycji online z podopiecznymi Fundacji, aby wspierać ich w ich wyzwaniach edukacyjnych oraz budować więź, bo te spotkania, to coś znacznie więcej niż tylko nauka.

Hearty Foundation & UBS

Future Innovators Academy, to ogólnopolska, interaktywna przestrzeń, w której  w tym roku wiedzę zdobywają dwie grupy wiekowe od 6 lat do 12 lat i od 13 lat do 18 lat. 

Hearty Foundation & Bossard

Przestrzeń Blue Hearts Embassy powstała przy ulicy Kalwaryjskiej 69 w Krakowie w ramach projektu realizowanego we współpracy z firmą Bossard. To wyjątkowe miejsce, gdzie osoby z Ukrainy mogą między innymi podjąć się nauki języków, wziąć udział w warsztatach, skorzystać ze wsparcia psychologicznego czy zintegrować się z lokalną społecznością!

Hearty Foundation & Jakub Oleksy

Warsztaty online “Twoje pierwsze przedsiębiorcze kroki” to najnowszy projekt Fundacji Hearty, prowadzony przez Jakuba Oleksego – prawdziwego asa biznesu o obszernej wiedzy w wielu zakresach – od marketingu po sprzedaż, wykładowcy marketingu internetowego na AGH oraz WSiZ.

Hearty Foundation & UBS

Po raz kolejny Fundacja Hearty we współpracy z firmą UBS połączyła pomaganie z muzyką, a to wszystko w niepowtarzalnej świątecznej atmosferze. Zaprosiliśmy do rozmowy Agnieszkę Hawryluk, Autorkę i Dyrektorkę Artystyczną koncertu, aby opowiedziała nam o nim więcej!

Complete IT 

Hearty Foundation & Avantida

Projekt “CompleteIT” powstał z inicjatywy firmy Avantida, której celem było zaangażowanie pracowników w społeczny projekt edukacyjny dla młodzieży.  Współpraca z Fundacją Hearty umożliwiła przekazanie wiedzy młodzieży 13+ z zakresu programowania i kompetencji miękkich. Projekt realizowany był stacjonarnie w siedzibie firmy w Krakowie. 

Hearty Foundation & ARC Software

Razem z firmą ARC Software przeprowadziliśmy warsztaty z programowania pod hasłem: Get in IT! W projekcie wzięło udział 7 uczestników  w wieku 12-16 lat zainteresowanych programowaniem i przyszłą karierą w branży IT. Cykl trzech warsztatów zawierał około 2 godziny spotkań i trwał 2 tygodnie.

Hearty Foundation & UBS

W Better Together siłą napędową jest kilkudziesięciu wolontariuszy oraz wolontariuszek. To oni, jako inspirujący mentorzy, zaangażowani są w pomoc dzieciom i młodzieży w ramach korepetycji. I choć nasz wspólny projekt z UBS wybrzmiewa pod hasłem “edukacja”, to chodzi o znacznie więcej niż pomoc w odrabianiu lekcji. To inicjatywa, która stawia na relacje. Ta więź między wolontariuszem a uczestnikiem projektu jest najserdeczniejszym efektem naszych działań.

Hearty Foundation & UBS

W tym roku projekt postawił na edukację wysokiej jakości. W pandemicznej rzeczywistości problem związany ze stanem edukacji znacząco się pogłębił. Dlatego, mentorzy-wolontariusze, którzy są pracownikami UBS chcieli objąć swoim wsparciem jeszcze większe grono dzieci. Do pierwszego etapu zostało zaproszonych 198 kreatywnych i twórczych młodych ludzi.

Hearty Foundation & Aspergo

Celem akcji było stworzenie lepszych warunków do rozwoju podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Chcąc zapewnić dzieciom komfortowe miejsce do nauki, wygodne krzesło i odpowiednich rozmiarów biurko – zorganizowaliśmy zbiórkę mebli biurowych i elektroniki wśród firm a także zachęciliśmy do przekazywania darowizn.

Hearty Foundation & Fundacja mBank

Nasz serdeczny trener matematyki – Filip Płoskonka postanowił rozwiązać ten problem i podzielić się z dziećmi i młodzieżą swoja wiedzą na temat tego jak polubić matematykę. Współpracując z serdecznymi pracownikami i wolontariuszami fundacji Hearty oraz Fundacją mBanku opracował warsztaty pt. „Kreatywnie matematycznie”.

Hearty Foundation & JCI Kraków

Mentorzy to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy służą dobrą radą, dzielą się swoim doświadczeniem. Dodatkowo towarzyszą podopiecznym Fundacji Hearty na ich Serdecznej Ścieżce Kariery. Przykładem Mentorów-Wolontariuszy w Hearty są najserdeczniejsi pracownicy krakowskiego oddziału Stowarzyszenia JCI, którzy wspierali wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w projekcie Akademia Młodego Przedsiębiorcy.

Hearty Foundation & Jakub Oleksy

Jeśli uczyć się przedsiębiorczości to od najlepszych! Jakub Oleksy – wykładowca marketingu internetowego na AGH i WSiZ – poprowadził warsztaty dla młodzieży. Uczestnicy dowiedzieli się więcej o komunikacji, modelach zarządzania, a nawet… zrobili wstępny projekt start-upu!

Hearty Foundation & Fundacja LOTTO

Dzięki serdecznej współpracy z Fundacją LOTTO zaprosiliśmy 20 podopiecznych dolnośląskich i małopolskich placówek pieczy zastępczej do udziału w warsztatach rozwojowych. Od stycznia do maja dzieci kształciły się pod okiem profesjonalistów. To oni wprowadzali uczestników w świat wirtualnych grafik, programów i koncepcji robotycznych. 

Hearty Foundation & CISCO

Wolontariusze z firmy CISCO podzielili się swoją cenną wiedzą z dziećmi i młodzieżą! Uczestnicy odkryli tajniki pakietu MS Office, ale również zwiększyli swoją wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, zakresu HR, informatyki i… angielskiego!

Akademia Młodego Przedsiębiorcy – pierwsza edycja

Hearty Foundation & JCI Kraków

Młodzi przedsiębiorcy podzielili się swoją wiedzą dotyczącą prowadzenia biznesu i różnych jego elementów. Z taką wiedzą dzieci i młodzież dużo odważniej mogą marzyć o założeniu własnej firmy i realizować odważne pomysły w przyszłości! 

Hearty Foundation & UBS

FIA 2.0 skierowana jest do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Głównym celem jest pokazanie młodym osobom jak umiejętność strategicznego myślenia przyczynia się do realizacji zamierzonych celów – zarówno w pracy jak i w życiu codziennym. W swoim projekcie, Fundacja Hearty stawia również na doskonalenie kompetencji miękkich oraz wzmocnienie wiary w siebie.

Hearty Foundation & WebMakers Software House

Bo pomagać trzeba z głową, ale i z sercem. Kolejny projekt – tym razem Fundacja Hearty wraz z WebMakers Software House zorganizowała zbiórkę, której celem było wsparcie Katolickiej Fundacji Dzieciom funkcjonującej przy Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach.

Hearty Foundation & Patrycja Smolik

Niezwykle ważne w młodym wieku jest pozytywne postrzeganie samego siebie. W tym projekcie skupiliśmy się właśnie nad talentami, umiejętnościami, akceptacją i wiarą we własne siły. Warsztaty poprowadziła Patrycja Smolik – Coach ICF ACC, uprawniony Doradca Zawodowy, autorka programu „Silne JA”.

Hearty Foundation

Projekt inspiracji i motywacji oparty na prawdziwych historiach ludzi, którzy osiągnęli życiowy sukces. Dzięki wywiadom z aktorami, przedsiębiorcami wzmocniliśmy mnóstwo osób na drodze do sukcesów. Bo choć droga jest czasem wyboista – wzmacniające otoczenie pomaga przetrwać trudności!

Hearty Foundation & UBS

Poszerzanie horyzontów i rozwijanie talentów młodzieży – o to nam chodzi! Zaangażowaliśmy wiec młodych ludzi w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Przy okazji uczestnicy zwiększyli też swoją otwartość i umiejętności współpracy.

Musical charytatywny „Czarno to widzę”

Hearty Foundation & UBS 

Wolontariusze z firmy UBS porzucili swoje biurka, by pomóc dzieciom! Przez kilka miesięcy przygotowywali się do tego, by stanąć na scenie krakowskiego Teatru Variete. Dochód ze spektaklu charytatywnego został przeznaczony na wsparcie edukacyjne kolejnych podopiecznych Hearty Foundation.

Hearty Foundation & Capgemini

Swoją wiedzą na temat podstaw programowania z dziećmi i młodzieżą podzielili się pracownicy firmy Capgemini. Uczestnicy projektu nie tylko spędzili trochę czasu przy komputerach – niezwykłym przeżyciem było dla nich zobaczenie biura Capgemini.