„Highway to… Hel” – śpiewająco pomogli potrzebującym dzieciom i młodzieży

Musical charytatywny "Highway to Hel" Organized by Hearty Foundation. Powered by UBS.

Dla Fundacji Hearty grudzień i styczeń były wyjątkowe, a to za sprawą charytatywnego musicalu „Highway to…Hel”, którego premiera miała miejsce 13 grudnia i w którego realizację zaangażowanych było ponad 30 wolontariuszy z firmy UBS. Cały dochód ze spektaklu został przekazany na wsparcie podopiecznych fundacji.

Charytatywne musicale to w UBS już wieloletnia tradycja, która wpisuje się w strategię zaangażowania społecznego firmy. „Highway to… Hel” jest ósmą taką produkcją i drugą zrealizowaną we współpracy z Fundacją Hearty. Za scenariusz i reżyserię edycji 2022/23 odpowiedzialna była Agnieszka Hawryluk, która na co dzień pracuje w UBS jako lider jednego z zespołów.

– UBS to duża, międzynarodowa firma, w której kryje się mnóstwo talentów wokalnych, aktorskich i tanecznych. A jeśli tych talentów można użyć, by pomóc potrzebującym, to szkoda byłoby nie skorzystać. Na szczęście przerwa spowodowana pandemią nie ostudziła artystycznego zapału naszych współpracowników, a wręcz przeciwnie – spowodowała, że nie mogliśmy się już doczekać, by pokazać naszą energię na scenie – zdradziła Agnieszka Hawryluk.

Prace nad spektaklem rozpoczęły się już w pierwszym kwartale 2022 roku. Wszyscy uczestnicy projektu byli bardzo aktywni i dawali z siebie wszystko. A o tym, jak wielkim zaangażowaniem wykazali się wolontariusze z UBS, świadczyć może chociażby historia jednego z nich. Tak bardzo zależało mu na występie podczas musicalu, że… zapisał się na lekcje śpiewu i regularnie na nie uczęszczał przed castingiem. Jego upór i konsekwencja sprawiły, że swój cel osiągnął i zaśpiewał w musicalu „Highway to… Hel”.

Aktorzy spektaklu na scenie.
Fot. Alicja Dubiel

A o czym był spektakl? To pełen optymizmu i humoru musical o poszukiwaniu własnej drogi w życiu. Widzowie mieli okazję poznać Werę, która z pomocą przyjaciół próbowała odnaleźć swój cel. Oprócz głównej bohaterki na scenie pojawiło się także wiele innych ciekawych postaci i osobistości, np. Korpoludek, Hipiska, Coach, Filozofka czy Wieczny Student. A wszystkim towarzyszyły utwory gwiazd muzycznych takich jak m.in. Coldplay, Imagine Dragons, Taylor Swift, Lady Gaga czy Britney Spears. Nie zabrakło także piosenek naszych rodzimych artystów – Kazika, Mroza i Mikromusic.

Jak ostatecznie poradziła sobie Wera? Czy podążyła przetartą przez znajomych ścieżką? Czy wyciągnęła wnioski z ich porad? Na te i inne pytania odpowiedzi poznali wszyscy, którzy 13 i 14 grudnia oraz 8 i 9 stycznia zasiedli na widowni krakowskiego Teatru Variété.

– Widzowie nie tylko dołożyli cegiełkę na rzecz podopiecznych naszej fundacji, ale także utwierdzili nas w przekonaniu o wielkiej wartości całego przedsięwzięcia. Na każdym ze spektakli atmosfera była bowiem wręcz magiczna, a oklaski i zachwyty nie miały sobie równych – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Wolontariusze z UBS, choć sami są amatorami, stworzyli musical, którego nie powstydziliby się profesjonaliści. Włożyli wiele trudu, by dostarczyć widzom rozrywki na jak najwyższym poziomie. I to się udało!

Dochód ze sprzedaży biletów na spektakl został przekazany na projekty edukacyjne, mentoring, stypendia, wsparcie technologiczne, staże i pierwsze miejsca pracy dla podopiecznych Fundacji Hearty. Wsparcie otrzymają dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. podopieczni domów dziecka, uczniowie z mniejszych miejscowości oraz dzieci z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, Fundacja Hearty została powołana do życia, by zapewnić edukację przyszłości i dostęp do rynku pracy każdej młodej osobie. Jej celem jest niesienie pomocy wszędzie tam, gdzie talenty nie mogą być rozwijane przez brak ekonomicznych, środowiskowych czy zdrowotnych możliwości. Fundacja daje młodym równe szanse w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu, m.in. poprzez innowacyjne projekty i łączenie z ludźmi świata biznesu.

230 godzin prób 6 miesięcy przygotowań 1352 sprzedanych biletów 21 rocznych stypendiów dla dzieci

Zobacz relację z prób do musicalu! Chcę obejrzeć.