Mentor czyli kto? 3 powody, dla których warto zostać mentorem | Podsumowanie Akademii Młodego Przedsiębiorcy

Mentorzy to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy służą dobrą radą, dzielą się swoim doświadczeniem. Dodatkowo towarzyszą podopiecznym Fundacji Hearty na ich Serdecznej Ścieżce Kariery. 

Przykładem Mentorów-Wolontariuszy w Hearty są najserdeczniejsi pracownicy krakowskiego oddziału Stowarzyszenia JCI, którzy wspierali wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w projekcie Akademia Młodego Przedsiębiorcy.

Dlaczego warto zostać mentorem?

 

1.Zostaniesz inspiracją i autorytetem dla młodzieży, która potrzebuje dobrych wzorców.

 

Będąc mentorem  i dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, możesz stać się wzorem godnym naśladowania dla wielu młodych ludzi. Dzięki temu pomożesz odnaleźć im się w dorosłym życiu.

 

2.Wesprzesz wyrównywanie nierówności społecznych i zawodowych.

Podopieczni Fundacji Hearty to wychowankowie Placówek opiekuńczo-wychowawczych, dzieci z mniejszych miejscowości, w których dostęp do edukacji nie jest na wystarczającym poziomie dlatego jest to niezwykle ważne, by wspierać ich rozwój i dawać szansę na lepszy start w  dorosłe życie.

 

3.Dołączysz do Serdecznej Społeczności, do Dream Teamu, w którym każdy może na sobie polegać. 

 

Stając się częścią społeczności Hearty zostajesz otoczony wsparciem ludzi, którzy są zawsze chętni do pomocy. Zarażamy pozytywną energią i mnożymy serdeczność, w każdym naszym działaniu. 

 

„Można by pomyśleć, że świadome planowanie swojego życia jest domeną dorosłych. A tymczasem zarówno młodzież jaki i dzieci podczas naszych warsztatów umiały jasno określić swoje marzenia. 

 

Co więcej, ich odpowiedzi na pytanie co ich motywuje do osiągnięcia tych marzeń były bardzo dojrzałe, mądre i wzruszające. 

 

Wystarczy odrobinę każdego naprowadzić, pomóc mu zaplanować działania, ukierunkować wysiłek, by te marzenia stały się faktem. A realizacja jednych marzeń, da w przyszłości siłę do osiągania kolejnych. I tak życie staje się piękne!” – Andrzej Nedoma

W projekcie Akademia Młodego Przedsiębiorcy wzięło udział 25 dzieci i młodzieży z całej Polski. Miały one przyjemność uczestniczyć w 11 warsztatach tematycznych. Opierały się na edukacji przyszłości. Dotyczyły między innymi: marketingu, projektowania, analityki, czy zarządzania projektami.

 

Każde spotkanie prowadził mentor specjalizujący się w swojej dziedzinie, a co najważniejsze była to osoba pracująca w danym zawodzie. Dzięki temu dzieci oprócz wiedzy teoretycznej zyskiwały cenne wskazówki i ćwiczyły dane umiejętności w praktyce.

 


„Warsztaty prowadzone w ramach projektu były dla mnie bardzo ciekawe, ponieważ zawierały wiedzę z szeroko pojętej przedsiębiorczości, którą się interesuję. Dowiedziałam się więcej na temat prawa, podatków czy zakładania start-upów. W przyszłości moim marzeniem jest otwarcie własnej restauracji, dlatego bardzo doceniam doświadczenie i informacje, którymi dzielą się z nami mentorzy”. – Weronika, uczestniczka projektu.

 

Projekt dał realną możliwość poznania zawodów przyszłości od podstaw. Uczestnicy mogli przekonać się jak wygląda dana praca, na czym polega  i jakich umiejętności wymaga. Dzięki tym inspiracjom już dziś mogą planować swoją przyszłość. 

 

Dodatkowo uczestnicy zdobyli ciekawe nagrody. Między innymi były to powerbanki od  firmy Creattack, upominki od firmy Codete oraz Stowarzyszenia JCI.

 

” Możliwość współuczestniczenia w tworzeniu takiego projektu przynosi ogromną satysfakcję i motywacją do działania. 

 

Z jednej strony przypatrywanie się rosnącemu zaangażowaniu uczestników jest dowodem na to, że edukacja to kluczowy aspekt rozwoju całej gamy kompetencji, który niejednokrotnie podświadomie wpływa na dalsze wybory młodych osób. 

 

Z drugiej strony szansa na poznania tak wielu cudownych i chętnych do dzielenia się swoim doświadczeniem specjalistów daje prawdziwą wiarę we wracające dobro i życzliwość dookoła nas. Dziękuję każdej osobie, która przyczynia się do budowania tej pięknej inicjatywy”. – Hanna Miśniakiewicz, koordynatorka projektu AMP i Project Managerka Fundacji Hearty

 

Nauczanie, edukacja i czas poświęcony młodym ludziom to inwestycja w ich przyszłość. Dlatego dziękujemy serdecznie każdemu mentorowi zaangażowanemu w projekt. Dziękujemy również Tomaszowi Trzósło – koordynatorowi i pomysłodawcy Akademii Młodego Przedsiębiorcy oraz całemu JCI Kraków za zaangażowanie, chęć pomocy, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Mateusz Woźniak, Szymon Wilga, Paweł Szczygieł, Jakub Urban, Agnieszka Steczkiewicz, Andrzej Nedoma, Łukasz Kozak, Grzesiek Śmiałek, Ross Knap, Marcin Badura, Mateusz Staszek, Alicja Magiera-Bąk, Hanna Miśniakiewicz, Tomasz Trzósło, Róża Szerement – to dzięki Wam i z Wami stworzyliśmy Akademię Młodego Przedsiębiorcy – DZIĘKUJEMY

Ty też bądź jak członkowie i członkinie JCI Kraków – już dziś zaangażuj się w wolontariat pracowniczy