Uczymy nowych technologii

Cały świat stoi u progu czwartej rewolucji przemysłowej. Głównym jej motywem są technologie związane z automatyzacją i robotyzacją, które za kilka lat znacząco przeobrażą życie każdego z nas, a w tym oczywiście również rynek pracy.

Na rynku pracy przyszłości kluczowymi kompetencjami będą umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, praca w zespole, empatia, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów i wykorzystanie wiedzy technologicznej przy pomocy technologii. To umiejetności, które można wykorzystywać w wielu różnych zawodach, niezwiązane z jednym sektorem.

Dziś poczucie bezpieczeństwa daje pracownikom zatrudnienie na konkretnym stanowisku. W przyszłości gwarantem bezpieczeństwa będzie posiadanie umiejętności poszukiwanych na szerokim rynku pracy.

Dlatego tak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży w dziedzinach, które zapewnią im dobrą pracę, ale także wzmocnią poczucie, że poradzą sobie w dorosłym, tak szybko zmieniającym się świecie.

Już teraz mówi się o ogromnym deficycie specjalistów na rynku pracy w branży nowych technologii.

Według badań, w Polsce brakuje do 50 tysięcy specjalistów, a w Europie niemal milion!

Z drugiej strony nauka tworzenia nowych technologii jest przydatna niemal w każdej dziedzinie.  Może być wsparciem dla każdego przedmiotu w szkole. Uczy rozwiązywania problemów, kreatywności, logicznego myślenia, skutecznego porozumiewania się z innymi i wiele wiele innych wartościowych i przydatnych kompetencji.

Czego uczymy?

W pierwszej kolejności zależy nam na tym, by dzieci i młodzież na własnej skórze, w podstawowej formie dowiedziały się czym tak naprawde są nowe technologie.

Dlatego przygotowaliśmy autorski 2-miesięczny program edukacyjny dla młodzieży w wieku powyżej 13. roku życia, w którym młodzież poznaje takie zagadnienia jak:

  • Generowanie i weryfikacja pomysłów
  • Grafika komputerowa
  • Tworzenie stron www na WordPressie
  • Podstawy HTML i CSS
  • Podstawy programowania w PHP
  • Copywriting
  • Język angielski
  • Skuteczna komunikacja ze współpracownikami

Jak to organizujemy?

W pierszej kolejności przeprowadzamy w placówkach/ fundacjach prezentację pt. „Jak wyglada świat nowych technologii”. Następnie zainteresowane tematem osoby zapraszamy na warsztaty kreatywne, podczas których poznajemy się lepiej – przede wszytkim swoje marzenia, pasje i zainteresowania.

Na tej bazie tworzymy 5-10 osobowe grupy uczniów i kilku osobowe grupy mentorów, którzy prowadzą opisany program edukacyjny.

Po 2-miesięcznym programie, wspólnie z mentorami ustalamy indywidualne oraz/lub grupowe ścieżki rozwoju dla naszych podopiecznych oraz mentorów.

Nasz cel to poszerzanie horyzontów, przekazywanie kompetencji i poprawa życia młodych osób, tak by w przyszłości mogły budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Top Events