Jaki zawód wybrać? Fundacja Hearty i Fundacja LOTTO w trosce o edukację przyszłości

Serdeczny projekt we współpracy z Fundacją LOTTO wystartował. Podopieczni małopolskich i dolnośląskich placówek wezmą udział w warsztatach z grafiki 2D lub robotyki. Zajęcia odbędą się na platformie online.

Dzięki serdecznej współpracy z Fundacją LOTTO zaprosiliśmy 20 podopiecznych dolnośląskich i małopolskich placówek pieczy zastępczej do udziału w warsztatach rozwojowych. Od stycznia do maja dzieci będą kształcić się pod okiem profesjonalistów. To oni wprowadzą uczestników w świat wirtualnych grafik, programów i koncepcji robotycznych. 

Czym zajmuje się grafik? - projektami graficznymi - wizualizacją materiałów firmowych - obróbką fotografii - dokumentacją zdjęć

Harmonogram, dopasowany do potrzeb dzieci i założeń projektu, proponuje wybór jednego z dwóch paneli warsztatowych. “Mój zawód przyszłości: grafik” to 20 godzin lekcyjnych, które odkryją przed dziećmi tajniki rysunku, projektowania, techniki 2D i realizacji artystycznych projektów. Uczestnicy otrzymają niezbędne materiały plastyczne oraz instrukcje dostępu i obsługi programu do obróbki graficznej. Natomiast, “Mój zawód przyszłości: robotyk” to warsztaty skierowane do osób, które chciałyby spróbować swoich sił w nowoczesnej technologii. Zajęcia przedstawią teoretyczne zagadnienia z zakresu koncepcji, projektowania i budowy robotów. Co więcej, dzieci otrzymają pakiet wideo-instruktaży i robotów do samodzielnego złożenia.

Czym zajmuje się robotyczka? - projektowaniem, budową i obsługą maszyn robotycznych - wizualizacją materiałów automatycznych - konstruowaniem maszyn przemysłowych - rozwojem systemów mechatroniki i robotyki

Celem projektu “Mój zawód w przyszłości…” jest zmniejszanie nierówności społecznych poprzez edukację przyszłości. Wierzymy, że kreatywny rozwój dzieci ma nie tylko wpływ na rozbudzenie ich pasji, ale i zaciekawienie kierunkami zawodowymi. Stawiając na tematykę grafik komputerowych i robotykę inspirujemy do współpracy ze światem IT i poszerzanie kompetencji z zakresu informatyki.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia warsztatowych efektów pracy na mediach społecznościowych Fundacji Hearty!

https://www.facebook.com/fundacjahearty

https://www.linkedin.com/company/hearty-foundation/

Partnerem projektu “Mój zawód w przyszłości: grafik/robotyk” jest Fundacja LOTTO.

Projekt skierowany do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa małopolskiego i dolnośląskiego.

Uczestnicy warsztatów: dzieci powyżej 8 lat

Termin realizacji projektu od 04.01.2021

Termin realizacji projektu do 10.05.2021

Miejsce realizacji projektu: online