JCI & Hearty

Cześć! Mam do Ciebie pytanie – gdy widzisz się w przyszłości, to kim jesteś? Gdzie pracujesz? Czym się zajmujesz? Nie jestem w stanie wejść do Twojej głowy i się tego dowiedzieć, ale jedno wiem na pewno – chcesz odnosić życiowe sukcesy.

Jestem Tomek i wraz z moimi przyjaciółmi tworzymy kolektyw młodych przedsiębiorców. Od kilku lat siedzimy w różnych branżach, a teraz chcemy podzielić się z Tobą swoją wiedzą dotyczącą prowadzenia biznesu i różnych jego elementów.

Masz ochotę się spotkać i posłuchać praktyków mówiących o realizacji celów, marketingu, programowaniu, pracy architekta czy zarządzaniu projektami?

Każdy z nas od wielu lat wdraża w życie to o czym będzie mówił: prowadzimy firmy małe i duże, pracujemy w korporacjach i rodzinnych firmach.

Wyznajemy złotą zasadę: 0 ściemy – 100% fajnej wiedzy z ciekawymi przykładami.

Po co masz popełniać błędy, skoro możesz z kopyta stać się rekinem biznesu?

Gdy byliśmy młodsi, ktoś stanął na naszej drodze i zainspirował, pokazał drogę. Chcemy to samo zrobić dla Ciebie – właśnie Ciebie.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, pokazujący różne aspekty biznesu. Jeżeli zastanawiasz się:

  • co robi szef?

  • jak założyć firmę?

  • czym różni się praca na etacie od pracy w swojej firmie czy startupie?

  • jak sobie poradzić z prawem i podatkami i nie zwariować?

Przyjdź, posłuchaj i naucz się czegoś, co być może zmieni Twoje życie.

Po warsztatach będziesz mieć również okazję by zadać nam pytania, porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat szczegółów danej branży.

Dla zainteresowanych przewidujemy również późniejsze spotkania 1:1 z mentorem. To doskonała okazja by dowiedzieć się jeszcze więcej na temat, który interesuje Cię najbardziej.

Ale to nie wszystko! Akademia Młodego Przedsiębiorcy zakończy się konkursem oraz Wielkim Finałem!

W ostatnim dniu odbędzie się warsztat „Wspieraj poczucie własnej wartości”, podczas którego popracujesz nad swoją samooceną i pokażesz przede wszystkim sobie swoje najmocniejsze strony (no bo przecież rekin biznesu musi być pewny siebie, prawda?). Na pewno jest ich więcej niż myślisz! Po prostu musisz sobie o nich trochę głośniej powiedzieć.

Do walki o główną nagrodę przyda Ci się też frekwencja na warsztatach – wymagamy 70% obecności, ale o to się chyba nie martwisz? 🙂 No dobra, ale jaka jest ta główna nagroda? – pewnie się zastanawiasz. A zatem… główną nagrodą jest spędzenie dnia z prawdziwym żarłaczem białym – super liderem, prezesem, człowiekiem biznesu, który wiedzę w tym zakresie ma w małym paluszku! (a może… płetwie?). Nie każdy na swojej drodze ma szansę poznać tajniki sukcesu na samym starcie, ale my Tobie i dwóm innym szczęściarzom ją dajemy.

Dodatkowo, dla wszystkich uczestników projektu wręczymy dyplomy ukończenia warsztatów i zaprosimy na pyszną pizzę! 🙂

To jak, dołączysz do projektu? Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy!

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Tomek

Gdzie i Kiedy?

Warsztaty będą odbywały się w formie online. Warsztaty dzielimy na dwie grupy (w zależności od wieku), które będą odbywały zajęcia zgodnie z harmonogramem, który przedstawiamy poniżej. Pierwsze spotkanie już 04.02.2021!

Jak aplikować?

Chcesz wziąć udział w tym super projekcie? Nic trudnego! Kliknij na poniższy guzik:

Ważne: rejestrujemy chęć wzięcia udziału w wydarzeniu, a nie bezpośrednio w jednym kursie, ponieważ możesz wziąć udział w kilku z nich.

Kto nas wspiera?

Projekt organizujemy dzięki współpracy naszych Serdecznych wolontariuszy (tych starych i nowych) oraz przy udziale Krakowskiego oddziału Hearty & JCI – międzynarodowej organizacji zrzeszającej młodych przedsiębiorców.

Więcej szczegółów na jcikrakow.pl

Warsztaty jakie proponujemy:

1 – Marketing Internetowy i analityka internetowa – daj się znaleźć w Internecie i zobacz co użytkownicy robią na stronie www

Prowadzący: Tomasz Trzósło, Kuba Urban

Opis:

Pokażemy Ci co to właściwie jest ten marketing internetowy i jaki wpływ na czyjś biznes ma to, czy klikasz w banner na stronie i o której godzinie odwiedzasz witrynę – krótko mówiąc, analiza danych o zachowaniach użytkowników.

Na przykładach pokażemy Ci:

  • jakie są możliwości reklamy w internecie

  • dlaczego marketing jest kluczową kwestią w firmie, startupie czy sklepie internetowym

  • dlaczego nawet wielki budżet bez analizy tego co robimy nie przyniesie nam dobrych klientów

  • jak rozpoznawać różne techniki…

  • … i jak im nie ulegać!

Grupa docelowa: młodsza + starsza

2 – Jak zamieniać marzenia na cele i je realizować?

Prowadzący: Andrzej Nedoma, Łukasz Kozak

Opis:

Czy obiło Ci się o uszy, że marzenia są po to, żeby je realizować? Zapewne tak! A my właśnie chcemy Ci pokazać, jak to robić. Z naszych warsztatów dowiesz się:

  • jak zobaczyć w głowie swoje marzenia i jak je nazywać (a nawet rysować)

  • jak zamienić marzenia na zdefiniowanie cele

  • jak realizować te cele

  • jaką drogę przemierzali ludzie, którzy umieli przekształcić niewinne marzenie w ogromny sukces

Pokażemy Ci, że wszystko jest możliwe. To co, wchodzisz w to?

Grupa docelowa: młodsza + starsza

3 – Dlaczego warto nauczyć się programować i co można zaprogramować?

Prowadzący: Mateusz Woźniak

Opis:

Na pewno Cię nie zaskoczę, jak Ci powiem, że w chwili obecnej „świat programowania” otacza nas z każdej strony i z każdą chwilą zagłębiamy się w niego coraz bardziej. Efekty programowania widzimy w niezliczonych dziedzinach życia i wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, że nawet ustawianie pralki to programowanie 🙂
Podczas moich warsztatów zaprezentuję Ci kilka przykładów, które przedstawią to jak jesteśmy otoczeni efektami różnego rodzaju programowania – od sygnalizacji świetlnych, przez samochody, strony internetowe, aż po komputery, które potrafią realizować dowolne zadania zapisane za pomocą języków programowania.

Grupa docelowa: młodsza + starsza (lekko zróżnicowana treść w zależności od grupy)

4 – Warsztaty z rysunku. Bo każdy może nauczyć się rysować!

Prowadząca: Natalia Woźniak

Opis:

Dzięki moim warsztatom odkryjesz w sobie drzemiącego Picasso. Pokażę Ci fantastyczną metodę, dzięki której narysujesz np. ze zdjęcia co tylko sobie zażyczysz! A jeśli czas nam na to pozwoli, to wprowadzę Cię w tajniki prostych konstrukcji i zasad perspektywy. Będzie kreatywnie i na pewno bardzo ciekawie. Bo każdy może nauczyć się rysować!

Grupa docelowa: młodsza + starsza

5 – Czym jest projektowanie i jak projektować w cyfrowym świecie?

Prowadzący: Paweł Szczygieł

Opis:

Czy wiesz czym jest projektowanie? Zakładam, że masz za sobą już nie jeden projekt lego czy kolekcji ubrań. A jeśli nie… cóż, nic straconego! Bo dzięki tym warsztatom dowiesz się dokładnie:

  • czym jest projektowanie i co to właściwie znaczy projektować

  • jakie są różne dziedziny projektowania

  • jak ugryźć design produktów cyfrowych

  • jakie są założenia product designu (w kontekście np. zakładania własnych firm)

Ale to nie wszystko! Opowiem Ci również procesie projektowym i narzędziach. Pokażę kilka ładnych obrazków do zainspirowania się, a na końcu poznasz kilka darmowych narzędzi, dzięki którym rozpoczniesz przygodę z projektowaniem. Zapraszam!

Grupa docelowa: młodsza + starsza (zróżnicowana treść w zależności od grupy)

6 – O co chodzi z tymi podatkami?

Prowadzący: Szymon Wilga

Opis:

Każdy dorosły człowiek musi płacić podatki – tego nie uniknie nikt. Ale nie każdy człowiek wie, na co idą jego pieniądze. Jeśli chcesz wiedzieć:

  • co się stanie z Twoimi zapłaconymi podatkami

  • co z tego wszyscy mamy (lub nie mamy) gdy podatków nie płacimy

… wpadnij na mój warsztat!

Grupa docelowa: starsza

7 – Podstawy funkcjonowania w życiu… z prawnego punktu widzenia.

Prowadzący: Mateusz Staszek, Marcin Badura

Opis:

Pogadajmy o prawie. Prawo nie musi być nudne. Wiemy, brzmi jak oksymoron, ale tak jest! Znajomość prawa przyda Ci się zawsze, a my chcemy Ci tę wiedzę przekazać, jak to mówią, “na chłopski rozum”. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się:

  • jak działa system prawny w polsce i UE

  • jakie są dziedziny prawa, czego dotyczą i po co to w ogóle są

  • dlaczego warto czytać, zanim się podpisze

  • jak prowadzić działalność gospodarczą

  • jak ogarnąć nowe dziedziny prawa: dane osobowe, e-commerce, prawa konsumenckie i gamedev

Pokażemy Ci prawo na przykładach z życia wziętych. I pokażemy Ci, że znajomość prawa jest naprawdę bardzo przydatna. I że można rozmawiać o prawie i nie zasypiać z nudów. Zapraszamy!

Nasi Mentorzy:

Tomasz Trzósło

Konsultant, Strateg, E-marketer, Trener.

Specjalista SEM oraz analizy danych płynących z narzędzia Google Analytics. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords (od 2013-2018). W branży e-commerce od 2008 roku.

Na co dzień: doradza i szkoli, prowadzi i optymalizuje kampanie Google Ads, testuje i eksperymentuje, wszystko po to, by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę.

Pracował w agencjach interaktywnych (Noril, Krakweb, Devagroup, Yelowlab) oraz prowadził swoją agencję – ROIExperts.pl . Aktualnie manager w DevaGroup oraz konsultant w TomaszTrzoslo.pl. Prelengent (Internetowe Rewolucje Googla, Digital Day, WordCamp, #SEMkrk, Targi Absolvent). Szkoleniowiec (między innymi Ministerstwo Cyfryzacji RP, Akademia Google Partners, Uniwersytet Shopera, PPNT Gdynia, Altkom Akademia). Prowadził wykłady dotyczące e-commerce na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzani a w Rzeszowie.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Uważam, że wiele osób pomogło mi w trudnych momentach mojego życia i chciałbym pomóc innym którzy nie wiedzą może co zrobić ze swoim życiem. Dodatkowo myślę, że sam wiele nauczę się od dzieci podczas przygotowywania i prowadzenia zajęć.

Andrzej Nedoma

Przedsiębiorca, konsultant, coach, trener, triathlonista

Rozwinął jednoosobowe biuro tłumaczeń swojego  Taty do poziomu jednego z największych biur tłumaczeń w Europie środkowej, po czym przeprowadził udany exit, czyli sprzedaż 100% udziałów do Globalnego Inwestora strategicznego z Hiszpanii. Założył i jest prezesem w firmie technologicznej XTRF, która oferuje oprogramowanie do zarządzania i automatyzacji projektów tłumaczeniowych. Jako jeden z dwóch liderów branży, produkt XTRF jest wykorzystywany praktycznie na całym świecie, a głównie w Europie i Ameryce Północnej.

W prywatnej działalności prowadzi coaching biznesowy dla przedsiębiorców oraz szkoli działy sprzedaży.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Od dawna chciałem stworzyć Akademię Przedsiębiorczości dla Dzieci. Wiele obszarów, które poznałem w dorosłym życiu, chciałbym wiedzieć już jako dziecko. Bardzo by mi to w życiu pomogło. Dlatego chętnie przekazałbym to innym dzieciom obecnie.

Łukasz Kozak

Przedsiębiorca z prawie 20 letnią praktyką, rozwijał biznesy w branży, reklamowej, inżynieryjnej, budowalnej. Realizował projekty biznesowe na skalę międzynarodową. Wyzwania i problemy przedsiębiorcy nie stanowią dla niego tajemnicy.

Świat zawsze widzi w pozytywnych “barwach”. Uwielbia kreować nowe przedsięwzięcia i oddaje się im często bez pamięci. Prezydent JCI Poland 2011. Zajawiony na ciągłe uczenie się i podnoszenie swoich umiejętności.

W wolnym czasie żegluje i chodzi po górach.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Wiedza i świadomość to jedne z najważniejszych rzeczy jakie można dać młodemu człowiekowi. Im wcześniej nauczy się, że można inaczej, piękniej, pełniej, tym lepsze będzie jego życie. Lubię się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, a praca z dziećmi przynosi mi najwięcej satysfakcji. Jeżeli mogę zaszczepić jakąś ideę w młodym umyśle, która później wykiełkuje i zmieni świat na lepsze, to chcę to zrobić.

Mateusz Woźniak

Team Leader, Software Architect, Programista.

Od ponad 10 lat w branży IT. Dzięki współpracy z zagranicznymi firmami (z USA, Anglii, Niemiec, Holandii) zarówno przy dużych jak i mniejszych projektach zdobył doświadczenie w każdym etapie tworzenia oprogramowania – od zbierania wymagań, przez analizę, implementację i testy, aż po wdrożenia. Brał udział w projektach jako programista, doradca oraz koordynator. Zajmował się również kompletowaniem zespołów na podstawie wymagań projektowych, a następnie szkolił i wdrażał nowe osoby. Ma za sobą również kilka przeprowadzonych prelekcji i szkoleń związanych bezpośrednio z tematyką programowania (Reacticon, MeetJS, hackatony).

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad stworzeniem kursu programowania dla najmłodszych, który przybliżyłby im ten temat w przystępny sposób ponieważ uważam, że w ciągu kilku najbliższych lat programowanie będzie jednym z podstawowych wymagań na rynku pracy (nie tylko w IT). Myślę, że w 2 godziny będę w stanie przedstawić kilka ciekawostek, które wzniecą iskierkę zainteresowania, a tych zainteresowanych przekonać, że jest to naprawdę fajna sprawa 🙂

Natalia Woźniak

Architekt, projektant wnętrz, właściciel szkoły rysunku, nauczyciel rysunku odręcznego.

Uwielbia kreować przestrzeń –  zarówno tę na papierze jak i na komputerze – i właśnie dlatego od prawie 10 lat zajmuje się architekturą i architekturą wnętrz. Przez większość swojego życia jest też związana z rysunkiem odręcznym i to on stał się pasją Natalii. Fascynuje ją działalność twórcza, nowoczesne malarstwo, digital painting. Od niedawna też sama maluje.

Od ponad 10 lat prowadzi szkołę, w której przygotowuje młodzież do egzaminów wstępnych z rysunku na uczelnie wyższe (studia architektoniczne oraz ASP). Uczy również rysunku hobbystycznego każdego, kto chce nauczyć się rysować.

Dlaczego zdecydowałam się zaangażować: Od dawna angażuje się charytatywnie. Uważam, że jeśli można pomóc to warto. Nad zorganizowaniem warsztatów w formie lokalnej zastanawiam się od jakiegoś czasu, natomiast brakowało mi inicjatywy. Tutaj pojawiła się okazja i już nie mogę się doczekać tego w co się przerodzi.

Marcin Badura

Radca prawny, członek Junior Chamber International – oddział w Krakowie. Od ponad 10 lat świadczy usługi doradztwa prawnego dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców (głównie). Lubi tworzyć. W wolnych chwilach podróżuje, czyta oraz chadza do kina i teatru.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Chciałbym by świat, w którym żyjemy był równiejszy. Mam wiedzę, a w trakcie mojej przygody z JCI zebrałem też trochę doświadczenia i wierzę, że mogę się dzielić z innymi tymi zasobami z innymi, a przez to zmienić nasze otoczenia na lepsze.

 

Paweł Szczygieł

Product Designer. UX/UI Designer. Art Director.

Odkąd pamięta, interesował się wszystkim co związane z designem. Od wzornictwa przemysłowego, przez sztukę plakatu, aż po animacje i grafikę 3D. Zaczynał od rysowania rzeczy ładnych, a teraz stara się rysować rzeczy dla ludzi. Zawodowo od ponad 14 lat zajmuje się projektowanie dla ogólnie pojętych mediów cyfrowych, a od ponad 2 lat również prowadzeniem zespołu. Przez ten czas zrealizował mnóstwo projektów dla dużych komercyjnych klientów jak i małych startupów. Za swój design dostał też kilka nagród – m.in. KTR, FWA.

Gdy nie disajnuje to gotuje, przegląda nowinki motoryzacyjne i czasami wybiera się w góry – najlepiej zimą.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Ponieważ uważam, że w odróżnieniu od anonimowej pomocy finansowej, mogę faktycznie komuś pomóc i mocno wpłynąć na jego przyszłość.


Mateusz Staszek

Radca prawny, partner w kancelarii prawnej, którą współtworzy od samego początku. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie cywilnym i prawie gospodarczym. Wolnych chwil nie posiada, a jak coś się uda wygospodarować to lubi zagrać w klasyczne gry wideo.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Łatwiej jest żyć wyposażonym w podstawy prawniczej wiedzy i umiejętności – chętnie się z nimi podzielę, by krzewić dobre praktyki.

Szymon Wilga

Doradca podatkowy, prawnik. Członek Junior Chamber International – oddział w Krakowie. Od ponad 12 lat świadczy usługi doradztwa podatkowego – krótko mówiąc,  szkoli z podatków. W wolnych chwilach jeździ po górach na rowerze, a jak tylko jest śnieg, to stara się zdobyć jakiś szczyt na nartach bez użycia wyciągów i z niego zjechać.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Brak podstawowej wiedzy o podatkach potrafi dobitnie wykazać prawdziwość maksymy – nieznajomość prawa szkodzi. 🙂

 

 

Agnieszka Steczkiewicz

Project manager. Łączy kreatywność ze światem technologii.

Od 7 lat zajmuje się komunikacją marketingową w branży IT, realizując projekty z zakresu: employer branding, content marketing, social media, events. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w małych firmach, startupach, jak i w międzynarodowych korporacjach. Obecnie pracuje jako Project Manager w zespole People w skandynawskiej firmie Schibsted. Od tego roku prowadzi również działania z zakresu CSR oraz jest częścią globalnego programu Sustainability Change Makers, który ma na celu wprowadzenie zmian, potrzebnych do zrównoważonego rozwoju firmy pod

kątem społecznym, ekonomicznym i środowiskowym. Inspiruje ją sztuka i natura. Lubi odkrywać nowe miejsca, uprawiać jogę i medytować.

Dlaczego zdecydowałem się zaangażować: Chciałam zrobić coś dobrego prywatnie, dać coś od siebie. Wierzę w spójność i równowagę. Kiedy usłyszałam o projekcie, pomyślałam, że to dobra szansa i mały krok w kierunku realizacji wyższego celu.