Uczestnicy projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy 2.0 poznali sekrety zarządzania biznesem

Akademia Młodego Przedsiębiorcy - projektowanie cyfrowe - marketing internetowy - różnorodność i włączenie - analityka i wizualizacja danych - zwinne zarządzanie - prawo i podatki

Druga edycja projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy organizowanego przez Hearty Foundation we współpracy z JCI Kraków dobiegła końca. Dziesięcioro specjalistów przekazało uczestnikom projektu swoją wiedzę, odkrywając przed nimi sekrety biznesu i przedsiębiorczości. 

 

Projekt został stworzony, aby przekazać kompleksową wiedzę z zakresu biznesu. Jego głównym celem jest przede wszystkim rozwijanie i wspieranie przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży. Tak też się stało!

Uczestnicy projektu spotykali się w ramach 8 spotkań szkoleniowych, które prowadziła grupa serdecznych przedsiębiorców z JCI Kraków, czyli Klubu Młodych Przedsiębiorców. Poprowadzili oni szkolenia z:

  • prawa,
  • marketingu cyfrowego,
  • projektowania cyfrowego,
  • analityki i wizualizacji danych,
  • technik zwinnego zarządzania,
  • podatków,
  • różnorodności i włączania,
  • sekretów podróżowania.

Dały one uczestnikom i uczestniczkom możliwość nabywania doświadczenia zarówno w kompetencjach miękkich, takich jak negocjacje, kreatywność, rozwiązywanie konfliktów czy zarządzanie zespołem, jaki i w umiejętnościach twardych, takich jak np. obsługa narzędzi i znajomość specjalistycznych programów. A wszystko to w serdecznej i sprzyjającej zdobywaniu wiedzy atmosferze!

“Wspólnie z JCI Kraków i Hearty stworzyliśmy projekt Akademia Młodego Przedsiębiorcy, żeby pokazywać dzieciom i młodzieży jak działa biznes, firma i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Chcieliśmy inspirować, motywować i popychać do działania. Druga edycja projektu przyniosła większe zaangażowanie zarówno ze strony dzieci jak i wolontariuszy – więcej pytań, konkretnych rzeczy do omówienia i praktycznych rad i wskazówek z prawa, marketingu, programowania, podatków, zarządzania projektami, projektowania UX, analizy danych czy szukania pracy za granicą. Jeżeli chociaż jeden z uczestników zainspiruje się i wybierze, któryś z omawianych obszarów, zacznie się w nim specjalizować lub założy własną firmę – to będziemy mogli powiedzieć że projekt spełnił nasze założenia. Już teraz patrząc na zaangażowanie, mogę powiedzieć że było warto! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję – oby offline.” – opowiada Tomasz Trzósło, który przeprowadził szkolenie z marketingu internetowego oraz różnorodności i włączania, a także koordynuje projekt po stronie JCI Kraków.

Na zakończenie uczestnicy i uczestniczki mieli za zadanie przygotować własny projekt, w którym przedstawią pomysł na swój biznes, wykorzystując nowo nabytą wiedzę. Na podstawie projektów została wyłoniona najlepsza trójka przyszłych przedsiębiorczyń, która otrzymała stypendia Fundacji Hearty. “Natalia, Amelia i Aleksandra, które otrzymały stypendia Fundacji Hearty były niesamowicie zaangażowanymi uczestniczkami od samego początku. Efekty ich pracy – przygotowane projekty, dowiodły, że wyniosły z odbytych szkoleń wiele konkretnej i specjalistycznej wiedzy. To dowód, że formuła projektu się sprawdza, a co najważniejsze, pokazuje to również zadowolenie z udziału wszystkich uczestników i uczestniczek.” – opowiada Karolina Chećko, Project Managera w Fundacji Hearty, która koordynowała projekt Akademia Młodego Przedsiębiorcy 2.0.

Dowiedz się więcej o działaniach Fundacji Hearty i dołącz do Serdeczniej Społeczności!
Strona www Fundacji Hearty
Facebook Fundacji Hearty 

Autor: Karolina Chaćko