Kornelia Piątek o starcie kariery na studiach – z cyklu inspirujących historii Serdecznej Społeczności

Poznaj Kornelię Piątek, członkinię działu marketingowego Fundacji Hearty.

Miejsce, w którym zaczynamy zdobywać nasze doświadczenie jest niezwykle ważne. Dlatego decyzja o jego wyborze nie jest prosta. 

Przed takim dylematem w ostatnim czasie stanęła nasza Serdeczna Praktykantka – Kornelia Piątek.

 

“Od zawsze lubiłam działać. Nauka jest świetna, jednak najlepszym, co można zrobić ze zdobytą wiedzą jest wykorzystanie jej w praktyce. Dlatego z wielką chęcią podeszłam do rozpoczęcia praktyk. O Fundacji Hearty opowiedziała mi moja znajoma, Róża Szerement – Serdeczna Project Managerka w Hearty. Misja Fundacji jak i ciepło, które bije od wszystkich jej członków od razu mnie urzekło. Więc ogromnie ucieszył mnie fakt, że właśnie w tym miejscu mogłam zacząć rozwijać się zawodowo.”

Studia to wielka i niepowtarzalna przygoda. Jednak w jej trakcie należy już myśleć o swojej przyszłości i o tym, w którą stronę chcemy ukierunkować naszą karierę. Zdobywanie doświadczenia już na starcie pozwala przekonać się czy kierunek, który obraliśmy jest właściwy oraz czy sprawia nam przyjemność i satysfakcję. Staż, wolontariat czy praktyki dają możliwość, by nawet na pierwszym roku studiów rozwijać się w wybranej dziedzinie.

 

Co najbardziej podoba Ci się na praktykach w Fundacji?

 

“Energia i życzliwość, która otacza mnie każdego dnia. Uważam, że serdeczność, która wybrzmiewa z naszych działań rodzi się już w sercach każdego członka naszego Hearty Teamu. Fundacja nie jest zwykłym miejscem pracy – to przede wszystkim społeczność, która wierzy w misję, wspiera i towarzyszy, ale nie tylko naszych podopiecznych. W tym teamie, każdy może liczyć na siebie nawzajem –  i uważam, że to jest cudowne!

 

Jakie możliwości rozwoju możesz otrzymać jako stażystka lub praktykantka?

 

 

“Ja zdecydowałam się poznawać świat marketingu. I dzięki wsparciu Pauliny Błażycy – Serdecznej Marketing Managerki coraz mocniej wkręcam się w tą niezwykle kreatywną dziedzinę. Tworzenie w WordPressie, budowanie kampanii sprzedażowej czy działanie w mediach totalnie mnie pochłania! Każdego dnia poznaje nowe możliwości i przede wszystkim teoretyczną wiedzę ze studiów przekuwam w praktyczne umiejętności. Jednak w Fundacji każdy może się spełniać na swój sposób. Np. w tworzeniu grafik i treści, w zarządzaniu projektami, w dziale rozwoju młodzieży czy biznesu lub też w tworzeniu wspaniałych projektów edukacyjnych.”

Jak myślisz dla kogo dobrym miejscem pracy będzie Fundacja Hearty?

 

“Zdecydowanie dla każdego kto ma w sobie pokłady pozytywnej energii, a w sercu chęć zmiany świata na lepszy. Jeśli lubisz tworzyć, uczyć się nowych rzeczy, a przy tym poznawać i pracować z najserdeczniejszymi ludźmi – Hearty jest miejscem dla Ciebie!”

 

Jeśli tak jak Kornelia myślisz o swoim rozwoju i chcesz zacząć działać –  dołącz do Serdecznej Społeczności!