Jak zaangażować pracowników w wolontariat? Zmotywuj swój zespół serdeczną inspiracją Fundacji Hearty i firmy Cisco

Zanim pojawiły się moduły, warsztaty i wzruszające historie – był pomysł. Pomysł na to, by wykorzystać umiejętności i doświadczenie pracowników firmy Cisco do pomocy podopiecznym naszej Fundacji.

 

KOMU POMOGĘ JAKO SERDECZNY WOLONTARIUSZ FUNDACJI HEARTY? 

 

Według badań GUS na koniec 2019 r. w pieczy zastępczej przebywało 72,1 tys. dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodziny naturalnej, w tym 55,4 tys. w pieczy rodzinnej oraz 16,7 tys. w pieczy instytucjonalnej. W porównaniu z 2018 r. liczba dzieci przebywających w pieczy zastępczej zwiększyła się o 0,4%.

 

Dlatego działania Hearty skierowane są głównie dla najmłodszych, którzy na co dzień nie mogą liczyć na indywidualne wsparcie, np. ze strony rodziców.

Ale to także towarzyszenie i wspieranie młodych ludzi, których dotknęła niepełnosprawność czy najmłodszych mieszkańców małych miejscowości.

To właśnie ich świat, Fundacja Hearty łączy ze światem biznesu. Dzięki współpracy z różnorodnymi firmami, zaangażowani pracownicy stają się Serdecznymi wolontariuszami Hearty. To oni, dzieląc się swoim doświadczeniem, okazują wsparcie i merytoryczną wiedzę dzieciom i młodzieży narażonej na wykluczenie społeczne oraz zawodowe.

Tak tworzy się Serdeczna Społeczność.

 

JAK ZAANGAŻOWAĆ PRACOWNIKÓW W WOLONTARIAT?

 

 

  1. Poznaj potrzeby dzieci i młodzieży narażonej na wykluczenie zawodowe oraz społeczne. W tym celu możesz skontaktować się z naszą Fundacją.

  2. Przedstaw pracownikom sytuację młodych osób. Możesz przygotować prezentację lub zaprosić team na spotkanie online.

  3. Porozmawiaj z pracownikami o możliwościach wsparcia dzieci i młodzieży. Zapytaj, czy chcieliby się zaangażować, co mogliby zaoferować, czy ktoś ma doświadczenie w takich działaniach?

  4. Razem zdecydujcie jak chcecie pomóc najmłodszym. Czy będą to kilkudniowe warsztaty? A może zaproszenie młodzieży do firmy? Czy szkolenie online?

  5. Dołącz do Serdecznej Społeczności i zrealizuj projekt dla podopiecznych Fundacji Hearty. Wesprzemy Ciebie i Twój team na każdym etapie. Oferujemy również kursy i szkolenia, które wzmacniają kompetencje przydatne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

  6. Doświadcz tego, że serdeczność wraca! Wspieraj, towarzysz i miej realny wpływ na przyszłość młodego pokolenia!

 

JAK FUNDACJA HEARTY WSPÓŁPRACUJE Z FIRMAMI?

O pomyśle i początkach projektu edukacyjnego mówi Waldemar Lisowski, Manager Operacyjny w branży IT: „You can do IT” zrodził się podczas jednej z akcji charytatywnych, w której brałem udział.

 

 

Zauważyłem, że wiele organizacji NGO obecnych na tym evencie, zwracały uwagę na ogrom potrzeb, jakie miały oraz ograniczone środki, którymi mogły dysponować.

Moją szczególną uwagę zwróciła pewna organizacja pomagająca dzieciom z domów dziecka organizując im przyuczenie do zawodu, min. kucharza, florysty lub ogrodnika.

Pomyślałem, dlaczego nie pójść krok dalej i… wciągnąć młodzież w świat IT? Tylko nie skupiać się wyłącznie na kwestiach technicznych, ale również na obszarach które wspierają działalność IT?

Miałem tutaj na myśli działy tj. Zarządzanie Personelem, Zarządzanie Projektami, Analitykę, Sieci komputerowe oraz niezbędne lekcje języka angielskiego.

Szczególnie, że pracownicy naszej firmy Cisco są chętni wspomagać różne akcje charytatywne. Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Chętnych do pomocy zgłosiło się ok 50 pracowników Cisco!”

“Miałem również ogromne szczęście dowiadując się o istnieniu Fundacji Hearty, która bardzo pomogła w projekcie” – dodaje Waldemar. 

I tak, wspólnie zaprosiliśmy grupę 23 dzieci i młodzieży z 4 krakowskich placówek pieczy zastępczych. Uczestnicy projektu You Can Do IT nabyli wiedzę o zarządzaniu, analityce i sieciach komputerowych, wzmocnili swój język angielski a nawet odkryli tajniki branży HR (Human Resources, tłum. Zasoby Ludzkie).

Poznaj szczegóły projektu You Can do IT – kliknij tutaj.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z WOLONTARIATU W FUNDACJI HEARTY?

 

Dołącz do Serdecznej Społeczności! Razem z Twoją firmą zrealizujemy projekt, który będzie miał realny wpływ na przyszłość młodzieży narażonej na wykluczenie społeczne oraz zawodowe!

Skontaktuj się z nami!