Inspirujące historie Serdecznej Społeczności. Poznaj Julię Zając, stypendystkę Fundacji Hearty

Julia Zając

Nasza Serdeczna Członkini Zarządu, Alicja Magiera-Bąk pisze: “Julię poznałam w 2020 roku. Pamiętam to jak dziś. Szklarska Poręba, lutowy poranek, mnóstwo śniegu za oknem. Przygotowywałam się do prowadzenia zajęć z design thinking dla młodzieży z Siemachy (Kraków i Wrocław).

 

Rozkładałam materiały, gdy z drugiego końca sali usłyszałam śmiech. Odwróciłam wzrok i zobaczyłam grupkę młodzieży, która utworzyła koło. Wykonywali bardzo ciekawe gry integracyjne. Po pewnym czasie zdałam sobie sprawę, że zabawie przewodniczyła Julia. Już wtedy przykuła moją uwagę.

 

Przed rozpoczęciem moich warsztatów opowiedziałam młodzieży co tutaj robię, kim jestem i jaki jest cel Fundacji, w której pracuję.

 

Widziałam u wielu osób zainteresowanie tematem edukacji przyszłości. Wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że z kilkoma osobami skrzyżują się moje drogi i razem będziemy działać w Hearty.

 

Julia jest fantastyczną, kreatywną młodą osobą, która wykazuje niesamowite zaangażowanie. Uwielbia się rozwijać i korzysta z wielu projektów organizowanych przez Fundację Hearty. Jestem z niej bardzo dumna. Stawia sobie wysokie cele.

 

W przyszłości chce zostać Project Managerką. Myśląc o jej planach zaproponowałam Julce dołączenie do zespołu Fundacji w ramach stażu.”

Alicja, podobnie jak cała Serdeczna Społeczność wspiera i towarzyszy Julii na drodze edukacji i rozwoju.

Odtwarzacz video

00:00
00:25

 

Dlatego zanim Julia zaczęła współpracę z Fundacją, Hearty ułatwiło jej znalezienie stażu w kancelarii. Nasza Serdeczna tak wspomina prawnicze obowiązki i wyzwania:

 

“Mój staż w kancelarii rozpoczął się w połowie wakacji w 2020 i trwał przez 4 miesiące. Przez ten czas mogłam zobaczyć jak wyglądają zadania office managerki w praktyce.”

Odtwarzacz video

00:00
00:11

 

“Zdecydowanie poprawiła się moja znajomość pakietu microsoft office, dokładność i cierpliwość. Dowiedziałam się sporo na temat pracy w kancelarii prawniczej, nawiązałam tam także wspaniałe relacje z serdecznymi ludźmi.

 

Do moich codziennych zadań należało między innymi wykonywanie telefonów, kontakt z pracownikami, segregowanie i tworzenie archiwum spraw, a przede wszystkim dokładanie wszelkich starań, żeby wszystkie dokumenty były na swoim miejscu.

 

Wiem, że ten staż był dla mnie wielką szansą i czuję, że wyniosłam z niego naprawdę wiele. To ogromny krok do spełnienia mojego marzenia o zostaniu jak najlepszą project managerką.”

Odtwarzacz video

00:00
00:06

 

Fundacja Hearty towarzyszy Julii w jej wymarzonej drodze do samodzielności. Uważność, serdeczność to wartości jakimi kieruje się Fundacja budując zespół. Mamy ogromną przyjemność i satysfakcję patrząc, jak młode talenty rozwijają się pod naszymi skrzydłami.

Odtwarzacz video

00:00
00:10

 

Hearty wspiera dzieci i młodzież w sposób holistyczny. W zgodzie z tą ideą realizowana jest Serdeczna Ścieżka Rozwoju.

 

Jej pierwszym etapem jest badanie potrzeb dzieci i młodzieży. W oparciu o wiedzę psychologiczną oraz rozmowy z opiekunami i najmłodszymi uzyskuje się szeroką bazę informacji. To na jej podstawie projektowany jest indywidualny program rozwoju.

 

Dzięki temu podopieczni Fundacji mogą odkryć swój potencjał zawodowy, doskonalić się oraz poszerzać zainteresowania.

 

Wszystkie etapy Serdecznej Ścieżki Rozwoju są na bieżąco analizowane. Dlatego holistyczne działania Hearty są długotrwałe i realnie pomagają młodzieży.

Razem z Fundacją Hearty odkryjesz drzemiące w Tobie talenty, poznasz swoje kompetencje zawodowe i wkroczysz na Serdeczną Ścieżkę Rozwoju.