„Czarno to widzę”- podsumowanie musicalu charytatywnego 2019/20

Pracownicy USB na scenie po zakończonym musicalu.

Na przełomie 2019 i 2020 roku mieliśmy ogromną przyjemność brać udział we wspaniałym przedsięwzięciu, jakim był wystawiony na deskach teatru Varieté musical „Czarno to widzę”. Spektakl od podszewki został stworzony przez utalentowanych i kreatywnych pracowników firmy UBS. Co więcej, cały dochód z tego przedsięwzięcia trafił do naszej Fundacji Hearty, a konkretniej na stypendia dla naszych podopiecznych.

Pracownicy firmy UBS już po raz siódmy wystawili na deski teatru swój musical, za każdym razem przekazując cały dochód ze sprzedaży bilet na cele charytatywne. Niemniej, ten siódmy raz był dla nas szczególnie wyjątkowy, bowiem UBS to właśnie naszą serdeczną fundację wybrał do współpracy.

Przez ponad pół roku(!), dzielni pracownicy UBS spotykali się po pracy, aby w pocie czoła, pod okiem Marcina Styrskiego – autora scenariusza oraz reżysera – ćwiczyć swe role, sceny, wokal, tańce… Potrafisz sobie to wyobrazić? To niezwykle szlachetne, że ci wspaniali ludzie mieli w sobie na tyle samozaparcia i pozytywnej energii, by pomimo codziennej pracy oraz długich, nierzadko deszczowych i ponurych wieczorów, regularnie spotykać się na sali gimnastycznej, aby dopracowywać najmniejsze szczegóły musicalu.

W końcu nadszedł dzień premiery w Teatrze Varieté.

17 grudnia 2019 roku – ten dzień zapadł w pamięci szczególnie dzielnym wolontariuszom UBS, którzy po raz pierwszy zaprezentowali owoc swojej ciężkiej pracy. Zapadł w pamięci i mnie, ponieważ tak się składa, że również mogłam podziwiać talenty tych pięknych i serdecznych ludzi.

 

Z każdą minutą trwania spektaklu moje zdumienie rosło – na prawdę jestem pod wrażeniem, jak profesjonalnie został wykonany ten musical. Wszystko było perfekcyjnie dopracowane, a fabuła bardzo ciekawa. O czym był spektakl „Czarno to widzę” wspominaliśmy już tutaj, ale daję słowo – tak szalonych i nieprawdopodobnych perypetii mieszkańców Podbucia się nie spodziewałam!

„Czarno to widzę” jest miłe dla oka (dobra gra aktorska, ciekawe stroje i wspaniałe układy taneczne), miłe dla ucha (każdy głos aktorów był zupełnie inny, a dobór piosenek niezwykle trafiony), a do tego jeszcze bawi (wierzcie mi, ale jak na scenie pojawił się zwariowany ufoludek w kolorowych skarpetach, który wszędzie siał zamęt, to nie można było się nie uśmiechnąć).

W sumie aktorzy UBS wraz z wolontariuszami Hearty zgromadzili się czterokrotnie na deskach teatru Varieté – 17 i 18 grudnia 2019 oraz 14 i 15 stycznia 2020.

Podczas tych wydarzeń Serdeczni ludzie – zespół i wolontariusze Hearty – również kwestowali oraz szerzyli ideę pomocy dzieciom poprzez edukację przyszłości. Było po prostu pięknie, miło i przyjaźnie!

Co więcej, podczas jednego ze spektakli, na widowni zasiedli między innymi Dyrekcja oraz wychowawcy z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Krakowie. Z tego co wiem, tak jak i mnie, bardzo im się podobało. Z resztą… co tu dużo mówić, wolontariusze UBS zrobili kawał niezłej roboty! Odbiór spektaklu był bardzo pozytywny u wszystkich osób, z którymi rozmawiałam.

Jeżeli nie mieliście szansy obejrzeć tego przedsięwzięcia – mam dobrą nowinę. Jak co roku będzie można zakupić płytę z nagranym spektaklem! Na pewno damy o tym znać na naszych kanałach na Facebooku i LinkedIn.  

Podsumowując, jest nam niezmiernie miło, że to właśnie my – Fundacja Hearty – wraz z firmą UBS – Sponsorem Głównym przedsięwzięcia mogliśmy tworzyć takie niecodzienne wydarzenie, dzięki któremu teraz pomożemy edukacyjnie kilkudziesięciu dzieciom!

Musical “Czarno to widzę” miał szansę powstać dzięki hojności firm – Sponsorów.

To dzięki Państwa wsparciu mogliśmy przez kilka miesięcy organizować próby, przygotować scenografię i kostiumy i wystawić ten spektakl na deski teatru.

Ponadto musical wsparli nasi partnerzy: Park Wodny (dziękujemy za miejsce na próby!), Dom Produkcyjny ISTV Media (dziękujemy za przygotowanie nagrania) oraz Szkoła wizażu i stylizacji Beauty-Art Beaty Małachowskiej (dzięki którym nasi artyści wyglądają młodziej i piękniej), oraz partnerzy medialni: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, portal Miasto Dzieci oraz Magiczny Kraków.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Dyrekcji Teatru Varieté. Dziękujemy!

No i oczywiście nie sposób pominąć naszych wspaniałych aktorów:

Paweł Nowicki – jako Eustachy (Sołtys)
Małgorzata Machynia – Lidka
Hanna Palka – Klotylda
Małgorzata Sularczyk – Berta (Przewodnicząca KGW)
Hubert Jarentowski – Janusz
Katarzyna Anna Zielińska i Zosia Stachnik – Córki Berty
Kamil Plewa – Libacjusz
Jakub Rudziński – Mietek (Posterunkowy)
Katarzyna Werecka – Zośka
Patrycja Skawska – Hilda
Maxwella Brighton – Brygida (Dziennikarka)
Marcin Styrski i Filip Rybczyński – Faceci w czerni

… tancerzy:
Agnieszka Cybula
Paulina Szczepaniec
Magdalena Wróbel
Damian Rusyn

… osobom odpowiedzialnym za oprawę muzyczną:
Perkusja – Tomasz Kamiński
Gitara basowa – Marcin Chatys
Instrumenty klawiszowe – Dawid Makosz
Gitara solowa – Michał Gaweł

… oraz zespołowi projektowemu, w którego skład weszli:

Scenariusz i reżyseria: Marcin Styrski
Przygotowanie wokalne: Michał Białko
Przygotowanie muzyczne: Michał Gaweł
Choreografia: Agnieszka Cybula
Scenografia: Małgorzata Gwardiak + oraz Ognyan Rangelov
Światła: Beata Bukowska –
Promocja: Tetiana Lazaruk, Adrianna Szymura,
Katarzyna Furman, Anna Molenda i Ewa Szymkowska-Nowak
Zdjęcia: Robert Kowalski, Sergiy Korycki i Janusz Zielant
Napisy: Damian Dziedzic
Identyfikacja graficzna: Hubert Wawrzkowicz –

Kierownik Projektu – UBS: Sara Wlazło
Zespół Projektowy: Dagmara Dukala, Sylwia Stasiak-Kirkicka, Wojciech Baran, Marcin Sypień

Koordynator Projektu z ramienia Fundacji: Alicja Magiera-Bąk
Zespół Fundacji Hearty: Paulina Wójtowicz, Agnieszka Hopciaś, Edyta Hopciaś, Sabina Malinowska, Robert Ziarnik, Przemysław Stanisz.

Make-up i stylizacja: Szkoła wizażu i stylizacji Beauty-Art w składzie:

Julia Gołębska
Magdalena Grośkiewicz
Julia Skołozubow
Anna Stolarska
Sylwia Łętocha
Zuzanna Zatońska
Julia Wlazło
Dominika Orlińska
Kinga Otrembiak
Paulina Kopleńska

pod opieką Anny Jaszcz
a także Justyna Szajda

 

Wszystkim jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy! Jesteście wspaniałymi i serdecznymi ludźmi!