O nas

Walczymy z nierównością społeczną

Misją Fundacji Hearty jest zmniejszanie nierówności społecznych poprzez edukację przyszłości. Angażujemy przedsiębiorców i specjalistów, w przekazywanie kompetencji potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Wspieramy podopiecznych domów dziecka, dzieci z niepełnosprawnościami oraz uczniów z mniejszych miejscowości.

Działamy w Krakowie i okolicach, ale marzymy o tym, by być wszędzie tam, gdzie talenty młodych ludzi są zaprzepaszczane przez brak ekonomicznych możliwości.

NASZ ZESPÓŁ

NASZE EFEKTY

Wolontariuszy
55
Wspierane placówki
9
Godziny zajęć edukacyjnych
167

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

…czyli historia o tym, jak w czerwcu 2016 roku zrodziło się to, co dziś tworzymy…

„Po raz pierwszy odwiedziłam dom dziecka w 2016 roku. Poznałam dzieciaki, które z pozoru miały w placówce wszystko – opiekunów, koleżanki i kolegów, przybory szkolne oraz całkiem niezłe smartfony. Jeszcze wtedy nie wiedziałam jak wygląda ich „prawdziwe życie”.

Jednak bardzo szybko zdałam sobie sprawę z tego, jak źle jest. Na początku 2016 roku ukazał się raport NIK, z którego wyłania się tragiczny obraz sytuacji. Ponad 80% dzieciaków ma ogromny problem z usamodzielnieniem, przez co po opuszczeniu placówki wraca do patologicznego środowiska.

Nic dziwnego. Bez wsparcia rodziny oraz odpowiednich wzorców w dziecięcym i nastoletnim życiu nie są w stanie budować swojej szczęśliwej przyszłości.

Postanowiłam działać. Połączyłam kropki:

  • trudną sytuację,
  • jakość systemu edukacji,
  • brak odpowiedniego wsparcia pod kątem rynku pracy i usamodzielnienia,

a z drugiej strony trendy przyszłości:

  • rynek pracy
  • rozwój nowych technologii
  • postępująca automatyzacja pracy.

Na tej podstawie pilotażowo dla kilku dzieci z krakowskiego domu dziecka i w ramach utworzonego przeze mnie projektu „Szkoła 3.0” zorganizowałam tygodniową półkolonię z nauką programowania.

Gołym okiem widać było różnicę między tymi dziećmi a dziećmi z tzw. „dobrych domów”.

Mimo problemów ze skupieniem czy komunikowaniem się z rówieśnikami, w trakcie wykonywania przez nich poszczególnych zadań zauważyłam, jak wielkie talenty w nich drzemią. Mają w sobie pokłady intelektualnych możliwości, które w żaden sposób nie są rozwijane.

W styczniu 2018 roku postanowiłam założyłyć Fundację, by rozszerzać ideę i działania na kolejne dzieci, placówki oraz miasta i wsie.

We wrześniu 2018 roku wraz z przyjaciółką Joanną Trojańską przygotowałyśmy autorski program edukacyjny „Pierwszy Krok w IT” dla młodzieży z placówek opiekuńczo wychowawcych, który współnie przeprowadziłyśmy w październiku i listopadzie. I tak rozpędziła się cała machina przyszłościowej pomocy.” – Paulina Wójtowicz.

Okazało się, że osoby z wieloma sukcesami na koncie i konkretnymi umiejętnościami chcą pomagać przekazując swoją wiedzę, tym, którzy bez ich wolontariackiego wsparcia nigdy nie mieliby szans na rozwój.

Naturalnym tokiem zrodził się program mentoringowy, w którym dorośli stają się autorytetami i wzorami do naśladowania dla dzieci.

To działa!

Dlatego z zespołem wspaniałych ludzi idei stworzyliśmy procesy, które pozwalają nam na skuteczne działanie i skalowanie akcji na kolejne lokalizacje.”

MÓWIĄ O NAS

Wspieram Fundację Hearty bo wiem, że najlepszą formą pomocy jest danie szansy na rozwój, a ten zespół umie to robić. I robią to z ogromnym sercem!
Michał Smoła
Inwestycyjne Mieszkania. Founder
Każdy powinien mieć szansę na lepszą przyszłość. Dzięki inicjatywom Fundacji Hearty młodzież zdobywa umiejętności oraz doświadczenie potrzebne na rynku pracy.
Sabina Malinowska
Digital Marketing Project Manager. Farnell element14
Wspieram Was bo nauczyliście mnie jak pomagać mądrze.
Katarzyna Dziadosz
Punkt Widzenia Studio. Właściciel

RAZEM Z NAMI ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE!